Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies oraz zapisanie ich w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem i akceptuję

Kontakt

Parafia Rzym.-Kat.

pw. Wniebowziecia NMP

36-007 Krasne 755

tel. 17 85 55 336

NIP 813-31-86-025

kancelaria@parafiakrasne.rzeszow.pl


Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:

7:00 i 17:00
Niedziele: 

7:00; 9:00; 10:30; 12:00,17:00

 

Odwiedzin: 403049
Schola Starsza

 

                                 SCHOLA STARSZA „JUTRZENKA” ZAPRASZA

Kto miłuje ten śpiewa, a kto śpiewa dwa razy się modli

                                                         [św. Augustyn]    

W imieniu Naszej Wspólnoty zwracamy się z gorącą prośbą i serdecznym zaproszeniem do Wszystkich, którzy chcą chwalić P. Boga śpiewem. Spotkania naszej grupy odbywają się w każdą sobotę o godz.11.oo w salce na plebani. Wiek nie ma znaczenia. Najstarsze osoby w naszej grupie pracują i studiują, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych w różnym wieku.
JEŚLI CZUJESZ W SERCU CHĘĆ SŁUŻENIA P.BOGU TO NIE ZWLEKAJ I PRZYJDZ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ. UWIERZ ŻE WARTO! BO CZAS POŚWIĘCONY P.BOGU NIGDY NIE JEST STRACONY.
MY WIEMY ŻE WARTO!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Oto kilka świadectw naszej wiary

 

Mam 23 lata, w scholii śpiewam od 9 roku. życia. Zachętą do śpiewu były próby  przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej, które prowadziła ówczesna organistka naszej parafii, s. Helena Kałamucka. Atmosfera panująca na spotkaniach przyciągała kolejne chętne osoby, a także sprawiała, że często nie chciałyśmy wracać szybko do domu. To siostra uczyła nas tego, co piękne i wartościowe w życiu. Dzięki tej grupie nawiązałam wiele przyjaźni, które trwają do dziś. Obecnie, po wielu latach wspólnych śpiewów, w naszym zespole panuje prawdziwie  rodzinny nastrój, a więzi pomiędzy nami umacniane są dodatkowo poprzez wspólne wyjazdy, spotkania opłatkowe czy mikołajki. Nagrane płyty również dały nam wiele radości i pozostaną pamiątką na całe życie. Kiedy powrócimy do nich po latach, na pewno ożyją piękne wspomnienia i świadomość, że przeżyłyśmy ten czas najlepiej jak potrafiłyśmy. Tak jak w rodzinie, wspieramy się nawzajem i wspólnie modlimy w intencjach, które przynosimy w naszych sercach. Naszą modlitwą ogarniamy również indywidualne prośby każdej z nas, dotyczące pomyślnego zdania egzaminu, bądź rozwiązania trapiącego problemu, bo jak mówił Pan Jezus: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich" [Mt,18, 19-20].

                                                                                                      SYLWIA

 

 

Mam 22 lata- w scholi śpiewam od 6 roku życia. Obecną grupę założyła S. Helenka, której tak wiele zawdzięczam. To Siostra nauczyła mnie miłości do Boga i ludzi i zaszczepiła w sercu chęć śpiewania. Chcę powiedzieć, że przez te wszystkie lata mojej służby w scholi zauważam, że moja wiara, która jest dla mnie ogromnym bogactwem ciągle się rozwija i umacnia. Wiem, że warto służyć, a to co robię ma głęboki sens i ogromną wartość. Nie sposób opisać wszystkiego, co wydarzyło się na przestrzeni kilkunastu lat. Jednak w sercu na zawsze pozostaną nie tylko wspaniałe pielgrzymki i wyjazdy wakacyjne, na które zawsze czekałam z ogromną tęsknotą... ogniska, imprezy opłatkowe i mikołajkowe i wiele innych pięknych spotkań, ale przede wszystkim pozostaną w sercu przeżycia duchowe i to, czego P. Bóg dokonał w moim życiu. Patrząc przez pryzmat wiary, widzę jak mnie kocha i się o mnie troszczy, dlatego wiem, że z Bogiem wszystko można pokonać, nawet największe trudności. Wiem również, że to co ja daję z siebie będzie zawsze za mało- w porównaniu z tym, co każdego dnia otrzymuję od Niego. To w tej grupie nauczyłam się poczucia obowiązku, bo wiem, że Ktoś na mnie liczy i czeka. Myślę, że ten kto rozumie jak wielką wartość ma służba Bogu, powinien czuć się zaszczycony, że może śpiewać na chwałę nieba. Ja czuję w sercu głęboką wdzięczność i dziękuję za wspaniałych i wartościowych ludzi, których postawił na mojej drodze i dzięki którym dane mi jest służyć w tak wspaniałej grupie. Wspólnota to rodzina, a my czujemy się ze sobą tak jak w dobrej kochającej się Rodzinie. Z całego serca zachęcam tych, którzy potrafią śpiewać- bo wiem, że warto, a talent nie jest przecież naszą własnością tylko darem od P. Boga, więc dzielmy się nim z innymi. Wierzę że, Bóg poruszy serca wielu osób i wkrótce zaśpiewamy w bardziej licznym gronie. 

                                                                                                      JOLA 

 
Copyright © 2015